Warsztaty Visual Vernacular

Zapraszamy na warsztaty Visual Vernacular otwarte dla wszystkich, którzy chcą zapoznać się z rodzajem sztuki, związanej mocno z Kulturą Głuchych, ale odwołującej się do uniwersalnego przekazu emocji i opowiadania historii za pomocą ekspresji ciała, mimiki. Warsztaty poprowadzi Edyta Kozub – jedyna polska artystka VV.

Visual Vernacular to rodzaj sztuki, dla której inspiracją jest kino, komiksy, gry wideo oraz życie. Forma ekspresji teatralnej, która łączy elementy takie jak mimika twarzy, pantomima, gesty, język migowy, storytelling i poezja kształtu, ruchu ciała.  VV to doskonały sposób, aby pokazać ludziom piękno Kultury Głuchych. Jest wyjątkową formą literacką, należącą jedynie do środowiska Głuchych, nie można znaleźć jego odpowiednika w żadnej innej kulturze.

Edyta Kozub – pasjonatka i lektorka polskiego języka migowego, od wielu lat zaangażowana w szerzenie wiedzy na temat Kultury Głuchych. Od kilku lat polska artystka Visual Vernacular. Podkreśla, że jest zakochana w tej szczególnej technice artystycznego wyrazu. O VV mówi: „Szczerze mówiąc tego brakowało nam w Polsce. Naprawdę przyjemność sprawia mi oglądanie storytellingu przy użyciu gestów, czuję się jakby wciągnięta do filmu, jak gdyby to działo się naprawdę.”

Zapisy

Strona internetowa

Skip to content