Zespół Habiarjan istnieje od 2013 roku w składzie Inga Habiba – wokal, Artur Tigran Gyurjyan – gitara, wokal, Artash Sharoyan – akordeon, Arad Emamgholi – daf. (Gościnnie: Izabela Buchowska – wiolonczela, Wojciech Lubertowicz – perkusjonalia, Adeb Chamoun – perkusjonalia).
Habiarjan, to akustyczny, multikulturowy kwintet, który powstał z miłości do muzyki. Twórczość formacji, to „wybuchowa mieszanka folków od Armenii po Afganistan, przy której nie sposób usiedzieć na krześle i trzeba zatańczyć” . Esencja płomiennego folku z różnych stron świata inspirowana różnymi tradycjami i kulturami z całego świata, fuzja brzmień etniczno-pop folkowo- rockowych, które połączyła energia polsko-ormiańska i ingusko-afgańsko-kurdyjska. Wzruszające pieśni ormiańskie, gorące hiszpańskie rytmy, perskie uniesienia w orientalnej skali, celtyckie harmonie, łagodne rytmy bossa nova. Muzyczna opowieść o różnych ludzkich słabościach, ale także o miłości zarówno tej szczęśliwej jak i odrzuconej.
Habiarjan to 100% żywej muzyki, wysoki poziom muzyczny, kunszt artystyczny wysokiej klasy i pełen profesjonalizm. Podczas energetycznych koncertów Habiarjan zabiera publiczność w fascynującą i niezapomnianą podróż muzyczną, przedstawiając kulturę oraz zwyczaje regionu około kaukaskiego poprzez kompozycje muzyczne, taniec oraz krótkie opowieści. Atrakcyjność programu zespołu Habiarjan wzbogaca niezwykła charyzma muzycznego przesłania i oryginalność sceniczna oraz niesamowita aura, jaką stwarzają artyści zespołu w czasie koncertu poprzez interakcję z publicznością. Każdy występ zespołu Habiarjan, to energetyczny show, który kradnie serca widzów i na długo pozostaje w ich pamięci.

Na festiwalu w Gdańsku Habiarjan zagra w składzie:
Inga Habiba – wokal;
Artur Tigran Gyurjyan – gitara, wokal;
Artash Sharoyan – akordeon;
Izabela Buchowska – wiolonczela;
Wojciech Lubertowicz – duduk, perkusjonalia.

Strona internetowa
YouTube
Spotify
Amazon
Wywiad